« Powrót

Vesidu 3D, czyli nowy wymiar CMS

Data dodania: 2011-01-30 21:45:43, komentarze (0)

Obrazek do notki: Vesidu 3D, czyli nowy wymiar CMS

Vesidu to flagowy produkt działu Emerge Studio w naszej firmie. Jest to nic innego jak zwykły system zarządzania treścią (CMS), zaskakujący jednak prostotą wykonania i działania, który zmienia postrzeganie CMS'ów jako skomplikowane aplikacje, trudne w użytkowaniu, doprowadzające do bólu głowy. Vesidu (Very Easy Select Insert Delete Update) doczekał się właśnie nowej wersji, oznaczonej majorem 3 i minorem nieliczbowym D, tworząc nazwę Vesidu 3D, niepozbawionej finezji i niesztampowości. A tak na poważnie, co uległo zmianom?

Główne założenie naszego produktu, jako bardzo prostego narzędzia do edycji stron WWW, się nie zmieniło. Jest to myśl przewodnia i jednocześnie droga do sukcesu, z której nie zamierzamy zbaczać.

Wdrożyliśmy najnowszą wersję WYSIWYG edytora, który od teraz działa z jQuery 1.4 i kompresorem PHP, za pomocą którego wszystkie "js scripts" są ładowane. W odpowiednim folderze tworzone są GNU zip-y, w których przechowywane są skompresowane skrypty skonfigurowanego przez nas edytora. Przy następnym uruchomieniu "wysiwyga", korzysta on właśnie z tak przygotowanej paczuszki. Wszystko szybko, prosto i jeszcze raz szybko. Aktualnie TinyMCE 3.4 jest to istny szatan prędkości i zajmuje ok. 300 kb mniej! Wszystko pięknie i ładnie, ale...

 

"WYSiWYG to dowód na to, że jeśli człowiek może coś zepsuć, to na 101% zepsuje"

 

tinymce 3.4

 

Oprócz tego odchudziliśmy jądro naszego tajnego systemu, po raz kolejny zyskając na prędkości działania. "Zapgrejdowaliśmy" również jquerowe pluginy. Ulepszyliśmy system komunikatów, generowanych przez json'a. Dodaliśmy możliwość edycji miniatur zdjęć (kadrowanie). Poprawiliśmy błędy, testując Vesidu wzdłuż i wszerz, zarówno przez jedną osobę działąjącą w aplikacji, jak i kilka.

 

Vesidu CMS

Stworzyliśmy nowe moduły: punkty na mapie (integracja z Google Maps API v3 & jQuery), newsletter, ankiety. Od teraz w łatwy sposób można również tworzyć kolejne, dowolne wersje językowe stron naszych klientów. Wszystko zmieściło się w niecałych 600 kb autorskiego kodu PHP i ok. 150 kb javascriptu (biorąc pod uwagę wszystkie moduły zainstalowane w jednym projekcie).

Podobnie jak nasi klienci, jesteśmy zadowoleni z "V3D". Mamy nadzieję, że przyszli użytkownicy naszego produktu również potwierdzą tezę, że Vesidu CMS to bardzo proste i nieskomplikowane narzędzie do edycji stron WWW.

 

CMS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

« Powrót
Kanał RSS